CSR-DAT İmplatech

CSR-DAT

 

 

 

Sade bir dizaynla üretilen CSR-DAT implantları, Sweden & Martina AR-GE departmanı ve San Raffaele Diş Hekimliği Departmanı arasında yapılan iş birliği ile ortaya çıkmıştır. Bir implant geliştirme, zamanı ve sonuçları optimize etme fikri; kliniksel durumları uygun hale getirecek ve bu durumlar spesifik aletlerin sayısını azaltarak, cerrahi fazı gerçekleştirip iyi bir primer stabiliteyi sağlayacaktı.

İmmediyat yükleme protokollerinde harika bir stabilite sağlayan CSR-DAT, koronal bölümde açının artması ve konik apeks hibrid morfolojisi ile kolay kullanımlı ve çok fonksiyonludur. Her türlü cerrahi uygulama için idealdir.

Daralan apeks yapısıyla hibrid morfolojiye sahip olan bu implant, biyokortikal Baglanti içinde mükemmel bir primer stabilite sergiler. CSR-DAR’ın şekli, tek kurondan çoklu karmaşık rehabilitasyonlara kadar her türlü klinik vaka için uygundur.

Platform Switching implantın uygulanma esnasında daha fazla koronal bir eğim sunar. Koronal kısım 0.30 mm aralıkta yivleri ve 50° üçgen şeklindeki konik yapısıyla büyük bir primer stabilite sağlar. İmplantın orta kısmı ise silindirik, 0.60 mm aralıklı, 50° üçgen yivlerden oluşur.

Giderek uca doğru daralan apeks, kemiğe oldukça kompakt ve kolay bir halde yerleştirilmek için 50° üçgen yivlerle tasarlanmıştır. Apeks, yuvarlak bir şekle sahiptir ve 4 kesitten oluşur. Bu kesitler kanın pıhtılaşarak burada tutunmasını, nüfuz etme yeteneğini ve anti-rotasyonu arttırır. Böylece implant mükemmel bir şekilde performans gösterir.

Çap

Boy

3.80 mm

6.50, 8.50, 10.00, 11.50, 13.00, 15.00, 18.00

4.20 mm

6.50, 8.50, 10.00, 11.50, 13.00, 15.00, 18.00

 

 

DAT Baglantisı (Double Action Tight), CSR implantın en yenilikçi özelliğini gösterir. İç arayüzü çift katlı ve konikaldır. Bakteri saldırılarına karşı mükemmel bir sızdırmazlık sağlar. Dokuyu peri-implantitis enfeksiyonlarının risklerinden korur, doğru osseoentegrasyonu ve buna bağlı olarak implantın ömrünü etkiler.

İmplant ile abutment arasındaki ilişki çift konik bir arayüzdür. Apikal koniklik, abutmentlerin yerleştirilmesini kolaylaştırır. İmplant duvarları, rehabilitasyon süresince stabilite ve gücü kazanmak için yeterli kalınlıktadır.

DAT vidası, DAT Baglantisının farklı açılanması ile konik bir profile sahiptir. Açılanmadaki bu fark Baglanti duvarlarıyla karşılaştırıldığında çiğneme kuvvetlerinin daha iyi dağılmasını sağlar. İmplant-abutment-vida uygulamasında mükemmel dayanıklılık sağlar.

Baglantida içte kalan vidanın tepesi, çiğneme yükünün etkisini en aza indirgemek ve abutment-vida ile implant-abutment Baglantisını korumak için tasarlanmıştır.

CSR-DAT protetik platformu, koronal seviyede bir eğim sunar. İç Baglantidan krest kemiğe geçmek için her türlü olanağı sağlar. Böylece implantın doğal yapısında Platform Switching özelliği belirlenir. Platform Switching, implant Baglantisı ve konikal yapı arasındaki uyuşmazlıkta ortaya çıkar. Bu, implant abutment bileşkesinin kemikten uzak tutulmasını sağlar.

Abutment ve vida arasındaki arayüzde FEM analizi, gerginliği ortaya koymaz. Konik implant ve DAT vidası Baglantisı arasındaki bütünleşme, implant-abutment-vida yerleştirmede ve yükün doğru dağılımında güç ve istikrar sağlamak açısından son derece önemlidir. 

 

CSR-DAT implantlarının ZirTi yüzeyi; mineral asitleri ile asit dağlaması ve zirkonyum oksit ile kumlama işlemlerine tutulmuştur. Bu teknik, implantın kemiğe iyice yerleşmesini ve kemiğin implantı tamamen sarmasını elverişli kılar.

CSR-DAT implantları; yapısı ve Baglantisında yepyeni bir yaklaşım sergilerken ZirTi yüzeyi sayesinde klinik işlemler ve sayısız in vivo çalışmalar tam tedaviye yöneliktir.

Optikal interferometral ölçüme göre ZirTi yüzeyin bir bölümü incelenmiştir. Yüzeyin ve koronal kısmın yüzeyinin mikro-morfolojik yapısı takdir edilecek kadar mükemmeldir.

 

CSR-DAT implant sisteminin cerrahi seti, cerrahi ve protetik aşamada kullanıcısına basitlik ve kolaylık sunar. Setin üzerinde bulunan yönlendirme renkleri ile aşamalar doğru bir şekilde tamamlanır ve kullanım sonrasında yerleştirmede de rehberlik yapar.

Hassas, Başlangıç ve Ara Frezleri

Kortikal kemiği şekillendirmek ve kesmek için hassas frez

2.00 mm çapında pilot frez, lazerli derinlik belirten işaret çizgileri sayesinde işlem esnasında durulacak yeri belirtir.

Ara frezler 2.00 mm’den 2.80 mm’ye kadar giderek artan boyutlarla hazırlık yapar.

Frezler üzerinde işin derinliğini belirtmek için lazerle işaretlenen çentikler mevcuttur ve derinlik çizgileri güvenli preparasyon için oldukça önemlidir.

Final frezleri

Sadece iki frez, preparasyonun bitişi için yeterlidir. 2.00 mm’den 3.20 mm çapa kadar yeşil renkli, açıcı frezlerden ve 2.60’tan 3.60’a kadar olan çapta mavi frezlerden oluşur. Derinlik işaretleri ortak olarak her iki frez üzerine de uygun bir şekilde tasarlanmıştır.

Kolay yerleştirme

CSR-DAT implantları, ergonomik bir şekilde tasarlanan kolay yerleştirme uçları sayesinde direkt yüklenebilir. Deformasyonu önlemek için güvenilir bir şekilde tasarlanan Baglantilar, aynı zamanda implanttan Baglantiyı çıkarmayı da kolaylaştırır. Parçalar implantla temas halindeyken patentli özel tasarım sayesinde, implant Baglantilarının yüzeylerinde herhangi bir deformasyona uğramaz.

Kontrol kolu ile dinamometrik anahtar

Dinamometrik anahtar cerrahi set içerisinde bulunur. Bir yandan tork değeri kontrol edilebilirken diğer yandan cerrahi işlemin herhangi bir aşamasında yerleştirme işleminin tamamen torklandığını görmek mümkündür.

 

İki çapta implant mevcuttur: 3.80 mm ve 4.20 mm. Her ikisinin de çaplarından dolayı protetik parçaları ortak olduğundan prostodontistin işini kolaylaştırır.

CSR-DAT implant sistemi, daha farklı klinik ihtiyaçlara yanıt veren mükemmel rehabilitasyon protokollerinin uygulanmasına imkan sağlar. Ölçü safhasında, pratik toplamanın yanı sıra kuvvetlendirici kanatlarla karakterize edilmiş, güçlü bir angajmanı garanti eden, özel bir PEEK başlığı ile birlikte kullanılmak üzere kapalı transfer mevcuttur.

 

Transferler, önceden üretilen abutment’ların koronal geometrisi ile aynıdır: PEEK başlıkları direkt üzerlerinde kullanılabilir. Ayrıca transfer yerine abutment kullanarak ölçü alınabilinir.

Bir seferlik abutment protokolü durumunda, direkt abutment üreten pratik bir analog mevcuttur. Abutment’in daha sonra çıkarılmasına gerek kalmadan üzerinde ölçü alınmasına olanak sağlar.

 

 E-Katalog 

Yazdırmadan Önce Doğayı Düşün! Gerekliyse Yazdır >> İnceleyiniz

Bilgi Bankası

İmplatech Kütüphanesine Buradan Ulaşabilirsiniz >> İnceleyiniz

Fırsat Günleri

Fırsat Ürünleri ve Güncel Kampanyalar   >> İnceleyiniz
2018 Tüm hakları saklıdır.