Plasma R İmplatechPlasma R, diş hekimliği cerrahisinde protetik yapıyı doğrudan oral kaviteye yüklemeden önce dekontaminasyon ve aktivasyonu sağlayan bir cihazdır. Plazma tedavisi, sektörün ana yayınlarında çok sayıda bilimsel çalışmalarla desteklenmiştir. Teknolojisi, implantların dekontamine endüstrisinde kullanılanlarla aynıdır.

 

Mekanik, kimyasal ve fiziksel yolla yapılan temizlemelerin ardından son kalıntıları da yok etmek üzere yüzeye Argon gazı verilerek kalan tüm kalıntılar da patlatılmaktadır. Böylece yüzeyde hiçbir kalıntı ve kirli alan kalmamaktadır.

Adeziv materyaller ve yumuşak dokuyla bağlı yapıların desteklenmesi ve optimize edilmesi, implant protezlerinde ve doğal diş üzeri protezlerde işlemlerin kolayca yürütülmesi konusunda diş hekimine rahatlık sağlar.

Çeşitli laboratuvar aşamalarında, protez bileşenlerinin yüzeyinde çeşitli orijinlerin kalıntılarından oluşan yapı görülür. Eğer doğru hareket ettirilmezse bu artıklar implant bağlantısına transfer olur. Plazma R reaktörün özel vakum odasında tetiklenen Plazma işlemi, yüzeyden artık maddeleri ve kontamineleri ayırır. Argon gazı ile iyonik bir bombardıman oluşturur.
Ayrıca implant postlarının özel durumlarında, implant giriş pozisyonlarından kontaminantların uzaklaştırılmasına izin verir. Bağlantının daha iyi kapanmasını ve protez vidaların gevşetilmesinde daha yüksek bir direnç oluşmasını sağlar.

Uygulama alanları:

→ İmplant dayanaklarını aktive etme ve temizleme
→ Protetik rehabilitasyonlar (kuronlar, alaşımlı köprüler, metal içermeyen porselenler)
→ Porselene yapışmayı arttırmak için protetik yapıları aktive etme
→ Porselen veneerler için (zirkon ve disilikat) semente sürecini optimize etme

 

 
E-Katalog 

Yazdırmadan Önce Doğayı Düşün! Gerekliyse Yazdır >> İnceleyiniz

Bilgi Bankası

İmplatech Kütüphanesine Buradan Ulaşabilirsiniz >> İnceleyiniz

Fırsat Günleri

Fırsat Ürünleri ve Güncel Kampanyalar   >> İnceleyiniz
2018 Tüm hakları saklıdır.