Sweden & Martina Premium İmplant Sistemleri İmplatech

Sweden & Martina Premium İmplant Sistemleri

 

 

Straight ve Switching Platform İçin

Kemik Seviyesi:
» Çap:
3.30 - 3.80 - 4.25 - 5.00 mm
» Machined Boyun: H. 0.8 mm
- Premium Straight: 0.8 mm
- Switching Platform: 0.5 mm

Yivler:
» Çapları:
3.8/4.25/5 mm
» Yivler arası mesafe: 1mm
» Derinlik: 0.4 mm


Yiv profili: Asimetrik, en üstte konveks ve en altta düzdür
Kesiler: Apikal bölgesinde 3 doku kanalı
Apeks: Tripod kesimli konik

Yükseklikler:
» Çapı 3.30 için: 10 mm’den 15 mm
» Çapı 3.80 için: 8.5’tan 18 mm’ye
» Çapı 4.25 için: 7’den 18 mm’ye
» Çapı 5 için: 7’den 15 mm’ye

Transgingival (TG) İçin

Platform M:
» Transgingival boyun: 2.2 mm
» Altıgen: 2.30 mm
» Çaplar: 3.30-3.80-4.25 mm
» Bağlantı derinliği: 2.80 mm
» Yiv geçişi:  1.8 mm
» Yiv rengi: Yeşil
» Kolay yerleştirme: Açık mavi

Platform W:
» Transgingival boyun:  2.2 mm
» Altıgen: 2.50 mm
» Çaplar: 5 mm
» Bağlantı derinliği: 2.80 mm
» Yiv geçişi:  2 mm
» Yiv rengi: Macenta
» Kolay yerleştirme: Macenta

 

→ Yoğun Ar-Ge: Premium; 300.000 implantın 18 yıllık takip, tecrübe ve klinik sonuçları değerlendirilerek mükemmel bir uyumla tasarlanmıştır.

→ Çoklu teknik: Standart cerrahi prosedürler ile çift aşamalı veya tek aşamalı cerrahi uygulamalar yapılabilir.

→ Kısa zaman: Premium implantları, alt çenede yalnızca 2 ay ve üst çenede 4 ay gibi çok kısa bir osseointegrasyon süresi gerektirir.

→ Hızlı sonuç: Yeterli primer stabilizasyon sağlandığında (35 ncm) erken veya hemen yükleme de yapılabilmektedir.

resim_yapi_1

 

Kemikiçi morfolojisinde diş hekimi, 3 farklı koronal müdahale biçimini cerrahi set ya da uygulama tekniğini değiştirmeden kullanabilir.

STRAIGHT: Koronal boşluklar için uygun bir profile sahiptir. Kemik seviyesi olarak yüklenen implanttır. 0,8 mm uzunluğundaki ilk kesit bakteri saldırılarının engellenmesi için pürüzsüz tasarlanmıştır.

SWITCHING PLATFORM: Kemik seviyesi olarak yüklenen implanttır. 0,5 mm’lik açı genişlemesiyle bağlantı, nominal çap seviyesine ulaşır. Bağlantı platformu, Premium Straight’ın profili ile benzerdir.

 TG (Transgingival): Premium TG implantları, Sweden&Martina’nın tek aşamalı cerrahilerde kullanılmak üzere Premium ailesine yeni kattığı, Trans-Mucousal bir implant sistemidir. Profil yapısı biyolojik prensiplere göre dizayn edilmiştir. Aynı zamanda yumuşak doku uygulamaları için de oldukça uygundur. Boyun bölgesinde yumuşak doku iyileşmesi için 2,2 mm’lik parlak yüzey bırakılmıştır.Üstyapı ve protez yükünü boyun bölgesinden bağlantıya doğru eşit bir şekilde dağıtacak 30º’lik açıyla optimize edilmiştir.

timthumb (1)
Farklı çaplardaki kısa implant seçenekleri az miktarda dikey kemiğin kaldığı vakalarda yoğun olarak kullanılmakta ve yüksek başarı oranı ile hekimlere çözüm sunmaktadır.

 

 

 

Premium’un en önemli noktalarından biri boyun kısmında düz yapı tercih edilerek kortikal kemikte oluşabilecek stresin önüne geçilmesi ve olası kemik erimelerinin önlenmesidir.

 

yapısı1

 

Premium implant sisteminin yivlerinin simetrik bir şekilde 50º açı ile üçgen formunda ve 0,6 mm genişliğinde olan tasarımı, kemik kalitesinin kötü olduğu vakalarda da yüksek primer stabilizasyon ve başarı ile uygulanmasını mümkün kılar.

 

apikal_1
Premium apikalinde bulunan üç kanallı kesici uç tasarımı sayesinde implantı yerleştirirken kesici yivlerin açığa çıkardıkları kemik dokuları, üçlü kanalda toplanarak kemikte oluşabilecek ısı ve travma riskini ortadan kaldırmaktadır. Apikalinin küt olması, sinüs ve diğer anatomik yapılara verilebilecek zararın önüne geçerek implantın açılan kaviteden daha derine ilerlemesini engellemektedir.
Premium implantları, apikal kısma doğru konikleşmeyle birlikte silindirik yapıdadır.

 

1 mm eğimle apikal yönde konik, kuron yönünde profilde dışbükey bir profil çizer. Bu özellikleri ile işlem öncesi stabiliteyi sağlar ve kemiğe yapılan yüklemeden oluşacak travmaları engeller.asff

Apikal çentik dizaynı, kesme açısı ve implant yarı çapının çok yönlü azalışı kemikte açılan boşluğundaki parçaların kapasitesini arttırır. Böylece tüm kemik tiplerinde mükemmel bir performansı garanti eder. 12 yıllık bilimsel çalışmalar, bunu kanıtlamıştır.

Premium Straight İmplantları: 3.30, 3.80, 4.25 ve 5.00 mm çaplarında ve 7, 8.5, 10, 11.5, 13 ve 15 mm boylarında seçenekler sunmaktadır.

Premium Switching Platform İmplantları: 3.80, 4.25 ve 5.00 mm çaplarda ve 10, 11.5, 13, 15 mm boylarındadır. 3.80 mm implantının boynu 4.45 mm, 4.25 mm implantının boynu 4.85 mm, 5.00 mm implantın boynu 5.60 mm’dir.

Premium Transgingival İmplantları: 3.30, 3.80, 4.25 ve 5.00 mm çaplarında ve 6, 7, 8.5, 10, 11.5, 13 ve 15 mm boylarında, ihtiyaca uygun olarak tasarlanmıştır

resim_aciklama

Collex & Contracone özellikleri videosu için tıklayınız.

Premium İmplantları, özel yapısıyla abutment vida gevşemesi ve kırılmalarını engeller.

İmplantolojide günümüzün güncel sorunlarından biri de implant abutment bağlantısını sabitleyen vidanın gelen kuvvetlerden dolayı gevşemesi veya kırılmasıdır. Premium Straight ve Switch Platform implantlarında abutment bağlantısı internal ve external olarak çift aşamalı bir şekilde sağlanmaktadır.

Çift aşamalı bağlantı tasarımı sayesinde abutment vidasına gelebilecek kuvvetler, direkt olarak implant gövdesine dağılmaktadır (Resim a).

premiumtg4

Premium implant sistemi, patentli easy implant taşıyıcılarının üzerlerinde bulunan titanyum ringler sayesinde, cerrahi ile hazırlanmış olan implant kavitesine kolay ve güvenli bir şekilde taşınmasını ve yerleştirilmesini sağlar. Böylece düşme riski ortadan kalkmış olur.

Stres Testi

stres_testi

 

Collex Özelliği

 

 

Sistematik Premium İmplantları, Collex özelliğine sahiptir. İçyapısı geniş bir altıgen ve platform bağlantısı üzerindeki boyundan oluşur.
 

 

Contracone Özelliği

contracone

Protezin düşme risklerinden en büyüğü bakterilerin abutment birleşiminden içeriye girmesiyle oluşur.

 

Sweden & Martina’nın bütün ürünleri koronal yapı boşlukları ve abutment bağlantılarında hafif bir konikliğe sahiptir. Bu sayede bakteri ve ajanların istilası, mekanik bir bariyerle engellenir.

 

dasdsadsaf

1222

 

Premium TG implantları, abutment bağlantısında 3,30 – 3,80 – 4,25 çaplarında “M” bağlantı tasarımı kullanılmaktadır. Yalnızca 5,00 çapındaki implantta “W” bağlantı tasarımı kullanılır.

Pürüzlendirilen implant yüzeylerindeki büyük kalıntılar kimyasallarla temizlendikten sonra yüzey, argon kaynaklı soğuk plazma dekontaminasyonuna hazırlanır. Argon uygulaması sırasında, gaz atomları iyonize olarak enerji kazanır ve implant yüzeyine şiddetle çarpıp patlar. Bu, bir tür “atomik kumlama” olarak tanımlanabilir. Bu işlem sonrasında yüzeyde hiçbir organik kontaminant bırakılmadığından emin olunur.

İmplantın canlı organizmaya uygulandıktan sonraki ilk 24 saatte yüzey hücre ilişkisi

 

 


Resim a. Hücrelerin yapıları hafif şişkin, fillopodlar ve lamellipodlar yüzey ile yakın temas içindeler (6 saat).

Resim b. Hücreler kısa fillopodların yüzeye tutunarak çok köşeli yapı kurma eğilimi ile birlikte yüzeye yatay eksenler doğrultusunda uzamakta ve implant yüzeyine yerleşke kurmaktalar (24 saat).

 

ZirTi Yüzey

yuzey_3

yuzey_4

Sweden & Martina’nın Ar-Ge departmanında yapılan birçok çalışmada mineral asitleriyle asit aşındırması ve zirkonyum oksit ile kumlama teknikleri uygulanarak ZirTi yüzeyin altyapısı geliştirilmiştir

 

 

Premium İmplant Sistemi Cerrahi Set

 

 

Seviye 5 titanyum dişeti şekillendiriciler, çap, yükseklik ve profili belirtilen bir lazer işaretlemeyle tanımlanabilirler. Düz platformlu dişeti şekillendiriciler olması durumunda işaret sadece çap ve yükseklik belirtir.
Dişeti şekillendiriciler, HSM serisinden sürücüler ile 10 Ncm ‘lik tork uygulayarak sıkıştırılmalıdır.

A –  (38/3) Düz profilli dişeti şekillendirici : yan yüzeydeki işaretler bağlantı çapını ve yüksekliği derhal farketmenizi sağlar.

B –  (33/2) Rehber Silindir : implantı yerleştirirken merkezde kalmayı sağlar.

C – (50/602) Anatomik dişeti şeki llendirici : üst yüzeydeki işaretler, bağlantı çapını, maksimum kaplama boyutunu ve yüksekliği gösterirler.

  
Tek kuron implant uygulaması:
https://www.youtube.com/watch?v=nvrn_s8pDNA
Rehberli implant abutment uygulaması:
https://www.youtube.com/watch?v=caKXnTafDt8
Rehberli kısa implant uygulaması:
https://www.youtube.com/watch?v=2KSQgUNzGpA


E-Katalog 

Yazdırmadan Önce Doğayı Düşün! Gerekliyse Yazdır >> İnceleyiniz

Bilgi Bankası

İmplatech Kütüphanesine Buradan Ulaşabilirsiniz >> İnceleyiniz

Fırsat Günleri

Fırsat Ürünleri ve Güncel Kampanyalar   >> İnceleyiniz
2018 Tüm hakları saklıdır.