SYRA İmplatech

SYRA

 

 

 

Geniş kullanım alanı yelpazesi ile her şeyden önce ful-ark rehabilitasyon protokolleri için sunulur. Koronal bölümde genişleyen açı ile konik yapı, mükemmel primer stabilite oluşturur ve immediyat yükleme için avantaj sağlar. Protezin kolay oturması için kemik içinde yüksek performans sergileyen dış altıgen bağlantılı Syra, uygulayıcı diş hekimleri tarafından oldukça takdir toplamıştır.

Limitli kök boşluğu alanına sahip tek dişsizlik durumunda Syra implantları, koniklendirilmiş formuyla vurgulanan kök yapısı sayesinde optimum pozisyonlanmaya olanak verir.

Syra Short, azaltılmış uzunluğu sebebiyle sınırlı dikey yönlü kemik boyutu olması durumunda özel implantasyon vakalarında büyük bir çözüm önerisi sunar. Normal boyutun tüm özelliklerini bünyesinde birleştiren Short versiyonu, kemik yoğunluğunun azlığına rağmen ful-ark rehabilitasyonlarının cerrahi fazı süresince stabilizasyona ve primer stabilite vakalarının başarılı olmasına imkân verir

Syra implantlarının baştan sona tüm gövde boyunca, dış profili maksimum derecede konik tutularak, benzer sabit derinliğe sabittir. Bu, komşu dişin geniş alana yayılmasını engelleyecek kökler arasındaki kemik hacmine dahi implantın uygulanabileceği anlamını taşır.

Syra Short, dış altıgen bağlantı platformuna sahiptir. Bu sebepten çoklu diş eksikliklerinde veya ful-ark rehabilitasyonlarında özellikle endikedir. Syra implantlarının çapları, protetik işlemleri kolaylaştırmak için benzer protetik bağlantıya sahiptir.

Syra implantlarının yivleri üçgen platforma sahiptir. 1,50 mm aralıklarla 0.40 mm derinliğe sahiptir. İmplantın tüm gövdesi boyunca geometri aynıdır.

Bağlantı platformu, protetik sızdırmazlığı sağlamak için etrafında son derece sığ bir konik yapıya sahiptir. Apikal uçta 0,30 mm’den 0,70 mm’ye çeşitli derinliklere ve üçgen bir profile sahiptir. Böylece implant stabilitesi ve pıhtılaşma optimize edilir.

Syra, apikalde bulunan iki kesici ile yarım küre bir uç tasarımına sahiptir. Bu tasarım, sinüs yükseltme uygulamalarında oldukça ideal bir kullanım sunar.

Syra Short implantlar ZirTi yüzey ile şekillendirilmiştir. İmplantın kemik içindeki gövdesi Zirkonyum oksit kumlaması ve mineral asitleri aşındırması ile işlenmiştir.

4.00, 5.00 ve 6.00 mm uzunluğundaki Syra Short implantlar, vertikal kemik ölçüleri vakaları için klinik uygulamalara yönelik tasarlanmıştır. Bu sebepten Short implantlar, düşük yoğunluktaki kemiklerde bile mükemmel primer stabiliteyi garanti ederek yüksek kapasiteye sahip kesici yivlerle tasarlanmıştır.

Diğer Syra implantlar gibi Short da konik bir geometrik yapı, external altıgen bağlantısı ve tamamen ZirTi yüzeyi ile diş hekimliği tedavi için kullanılır. Son derece sığ bir şekilde konik yapısı ile protetik geçirmezliğini sağlayan bağlantı platformuna sahiptir. 5.00 ve 6.00 mm uzunluğundaki implantlar, 4.00 mm’lik implantlar ile aynı uzunluktadır ancak 1 mm ve 2 mm daha uzun silindirik bir konik kesit yapıdadır. External altıgen olmaları ile tüm Syra’larda benzer bağlantı özellikleri mevcuttur. Çoklu diş eksikliklerinde ve full ark rehabilitasyonlarında endikedir.

Syra implant heights

 

diameter

heights

Ø 3.80 mm

8.50, 10.00, 11.50, 13.00, 15.00 mm

Ø 4.25 mm

8.50, 10.00, 11.50, 13.00, 15.00 mm

Ø 5.00 mm

8.50, 10.00, 11.50, 13.00, 15.00 mm

 

 

 “Machined” özelliğine sahip, 1.00 mm yüksekliğinde Syra implantların boynu, konik şeklinin çekirdeğinden dışarıya doğru bir genişleme gösterir. Eğer juxtaosseous pozisyonunda implant yerleştirilirse daha iyi bir koronal stabilite sağlar.

En büyük çapa (4.10 mm ve 5.00 mm) eşdeğer ölçülerde tam tedavi anlayışına yönelik bir yaklaşım sergiler.

Farklı açılardan bakıldığında 3.80 mm’lik implantın çapı, 4.10 mm’lik bir platform ile genişler. Bu, üç farklı implant çapında da aynı protezin kullanımını mümkün kılar. 4.10 mm’lik platformun protezi veya aynı ebatla denk gelen protez, 5.00 mm çapındaki implantla aynı boyuta ulaşır. Kendine özgü bir gül rengine sahip olan SKIN protez sistemi, Syra implantlarının tümünde uyarlanabilir bir yapıdadır.

Syra Short, diğer Sweden & Martina implant sistemleri gibi Contracone bağlantı özelliğine sahiptir. İmplantın koronal yapısı ve abutment kenarlarının gittikçe sivrilmesi sayesinde mekanik bir bariyere sahiptir. Böylece bakterilerin alana girişi tamamen engellenir ve olası iltihaplara karşı peri-implantit dokularını korur.

Pembe anodizasyon tedavisi ile Syra Short implantları, birçok protez bileşenlerinde biyotiplerin varlığında maksimum eşleştirme sağlar. Padova Üniversitesi’nde yapılan çalışmalar, anodizasyon tedavisinde dental plağın yapışkanlığının artmadığını ve zaman içerisindeki pembe renklendirme muhafaza edilerek günlük bakımdan kaynaklanan yıpranmalara karşı iyi bir dirence sahiptir. Bu anotlama tedavisinde iyileşme başlıkları, P.A.D. abutment’lar, ball attachment’lar, düz ve açılı postlar transgingivaya uygulanmıştır.

 

ZirTi yüzey özelliğine sahip Syra implantın gövdesinde zirkonyum oksit ile kumlama yapılmış, asit mineralleri ile aşındırılmıştır. Boyun kısmı ise “machined” denilen parlak bir yüzeye sahiptir. Bağlantı üzerinde mükemmel bir kontrol sağlar ve plak birikimini engeller. Buna ek olarak boyun yüzeyinin işlenen özel dokusu, bağ liflerinin mümkün olduğunca kaynaşmasına izin verir.

ZirTi yüzey, mükemmel bir primer stabiliteyi garanti eden, kemik-implant bağlantısını kuvvetlendiren, karakteristik bir mikro-morfolojiye sahiptir. Birçok deneysel araştırma ile belgelendirilmiştir.

“Machined”

Syra implantları tamamen “machined” (işlenmiş) yüzeye sahiptir. Bu yüzey sayesinde plak oluşması, bakteri yapışması ve birikmesi önlenir. Pürüzlü yüzey, bakteri çoğalmasına karşı daha aktif rol oynar. Ağız içinde, özellikle peri-implant dokularının patolojilerinde “machined” yüzey en sık kullanılan yöntemlerle, daha kolay ve daha efektif metotlarla temizlenip kullanılır. Özellikle boynun işlenmesi ile verilen morfolojik yapı, kolajen liflerin mükemmel bir şekilde yapışmasını sağlar.

İşlenmiş yüzeyin pürüzsüz yapısı, 30 yıllık klinik kanıtlarla da sunulduğu gibi osseointegrasyon sürecinde idealdir.         

Syra Short

Yiv aralığı 0.75 mm’dir. Üçgen profil şeklindedir. Koronalden apikal uca derinlikleri 0.30 mm – 0.70 mm arasında geçiş gösterir. Böylece implant stabilitesi ve pıhtılaşma optimize edilir.

Syra Short implant heights

 

diameter

heights

Ø 4.10 mm

4.00, 5.00, 6.00 mm

Ø 5.00 mm

4.00, 5.00, 6.00 mm

 

 

Syra Short implantlar için özel bir kit tasarlanmıştır. Bu sette sadece frezler, işaretleme frezleri ve demoları yer almaktadır. Bu kit, implant yerleştirme ve protetik adımlar esnasında tam donanımlı cerrahi setle birlikte kullanılmalıdır.

Syra implant sistemlerinin cerrahi setleri, maksimum basitlik ve tamamen ergonomiklik üzerine kurulmuştur. Cerrahi ve protetik aşamalar için gerekli tüm malzemeleri içerir. Diş hekimlerini asiste etme açısından kolay kullanım sağlayan set tepsisindeki bölümler renklerle ayrıştırılmıştır. Böylece hem uygulamada rahatlık hem de temizlemede doğru yerleştirme yapılır.

 

İşaretleme frezi

Kortikal kemiğin içine girmek için hassas frezler, çok sivri ve keskindir. Lazerle üzerleri işaretlenen başlangıç uçları, bu işaretlerle derinliği gösterir ve ilgili derinlikteki ölçüyü verir.

Bitiş frezi

Kısa implantlar için tasarlanan bu frezler kemik israfı yapmamak için hassas bir şekilde çalışır ve güvenilirdir.

Kemiğin kalınlığına göre her türlü durum için uygun frezler vardır

Frezlerdeki derinlik çizgisi, Short implant yerleştirilmesi durumunda mükemmel preparasyon sağlar.

Özel parçalar

5. derece titanyumdan üretilen bu parçalar, kavitenin implanta uygun olup olmadığını anlamada ve implantlar arası paralelliği kavramada kullanılabilir. Syra Short için bu özel frezler, final hazırlığında yeniden ve yeniden uygulamaya hazırlanabilir.

 

Geleneksel protezlere ek olarak ince biyotiplerin varlığında dahi maksimum derecede uyum ve eşleşme sağlamak için Syra implant sisteminde bir tür pembe anodizasyon tedavisi uygulanmaktadır. Padova Üniversitesi tarafından yapılan testlerde, anodizasyon tedavisinin plak oluşumuna karşı bir yöntem olduğu ispatlanmıştır. Anot rengi olan pembe, rengini her zaman korur ve ağız bakımında meydana gelen aşınmalardan etkilenmez. Günümüzde anodizasyon tedavisi transgingival iyileşme başlıkları, DSP abutment’leri ile düz ve açılı postlarla uygulanmaktadır.

İyileşme başlıkları: düz veya anatomik profillerle bölgenin iyileşme süresince dokuları yenilemek için kullanılır.

Tam donanımlı teknoloji ile düz ve açılı şekillendirme başlıkları:

Standart protez vidalarından daha küçük boyda tam kafa ve daha küçük bir genel boyut sayesinde kişiye özel daha büyük çözümler üretir.

Gerekli olduğu durumlarda çıkarmayı zorlaştırmadan vidalı durdurucular konik bir destek sağlar.

 

 

Ball Attachments: Hareketli protezlere farklı ankraj sistemlerinin dahil edilmesine izin verir.

Geçici Postlar: Düz ve anatomik çıkış profili.

Döküm yapılabilen postlar ve titanyum veya kobalt-krom alaşımlı postlar: Yeniden konumlandırılabilen ve konumlandırılamayan, düz ve anatomik çıkış profili.

B.O.P.T. Protezler: Titanyum iyileşme başlıkları, REEF geçici postlar, titanyum a abutmentler

Gösterim ve Model Aşaması: Transfer alma, kapalı transfer, analoglar.

Protezler için Locator Abutmentler: Abutmentler ve implantlara başlıkları sabitlemek için başlıklar.

ECHO Kişiye Özel Protezler: Titanyum, zirkonyum ve kobalt-krom postlar, işlenmiş biyotitanyum ve kobalt-kromdan  yapılmış vidayla tutturulan bar yapıları, direkt zirkonyum köprüler ve vidalı köprü yapıları; işlenmiş kobalt-krom, işlenmiş titanyum, PMMA ve fiberglassE-Katalog 

Yazdırmadan Önce Doğayı Düşün! Gerekliyse Yazdır >> İnceleyiniz

Bilgi Bankası

İmplatech Kütüphanesine Buradan Ulaşabilirsiniz >> İnceleyiniz

Fırsat Günleri

Fırsat Ürünleri ve Güncel Kampanyalar   >> İnceleyiniz
2018 Tüm hakları saklıdır.